رویدادهای داخلی

وزیران دفاع و داخله: حملات دشمن بسیار گسترده است، امکانات کافی نیست

وزیران دفاع و داخله افغانستان روز گذشته در جلسه استجواب مجلس نمایندگان، به شدت یافتن حملات دشمن در ولایت‌های مختلف اشاره کرده و گفتند که امکانات نیروهای امنیتی برای مقابله با این حملات کافی نیست.

طارق شاه بهرامی وزیر دفاع به همراه ویس احمد برمک وزیر داخله در مجلس حاضر شدند تا در مورد اوضاع امنیتی در افغانستان به سوالات نمایندگان پاسخ دهند.

طارق شاه بهرامی وزیر دفاع به حملات دشمن در ولایت‌های غزنی، ارزگان، فراه، غور، قندوز و فاریاب اشاره کرد و گفت که نیروهای امنیتی در مقابل این حملات گسترده طالبان از تمام امکانات و توان خود استفاده می‌کنند. اما او تاکید کرد که نیروهای ارتش برای رفع این حملات گسترده، امکانات کافی در اختیار ندارند.

وزیر دفاع افغانستان در حالی از کمبود امکانات نیروهای ارتش سخن می‌گوید که حملات طالبان بر ولسوالی‌های جاغوری و مالستان در غزنی و همچنین شهر فراه به شدت ادامه دارد.

در حمله طالبان به ولسوالی‌های جاغوری و مالستان که بیش از یک هفته از آن می‌گذرد، تعداد زیادی از غیرنظامیان کشته شده و هزاران خانواده به ولسوالی‌ها و ولایت‌های دیگر آواره شده‌اند.

در همین حال ویس احمد برمک وزیر داخله افغانستان هم گفته است که “جنگ جاری در این مناطق قومی نیست و جنگ طالبان با مردم و نظام است.”

وزیر داخله هم دلیل شدت یافتن جنگ و تلفات نیروهای امنیتی را کافی نبودن امکانات دانست.

این جلسه با پیشنهاد وزیر دفاع پایان یافت تا مقام‌های امنیتی روز یکشنبه هفته آینده در جلسه روسای کمیته‌های مجلس حاضر شوند و درباره اوضاع امنیتی کشور بیشتر صحبت کنند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا