رویدادهای داخلی

مقامات در غزنی: ده‌ها نیروی تازه نفس امنیتی شب گذشته وارد ولسوالی جاغوری شدند

مقامات محلی در ولایت غزنی می‌گویند که ده‌ها نیروی تازه نفس امنیتی، شب گذشته وارد ولسوالی جاغوری شده‌اند که از یک هفته قبل زیر حملات گسترده طالبان قرار دارد.

دفتر مطبوعاتی ولایت غزنی گفته است که رمضان‌علی محسنی آمر امنیت فرماندهی پولیس غزنی شب گذشته به همراه ده‌ها نیروی امنیتی کمکی، از راه ولسوالی قره‌باغ وارد ولسوالی جاغوری شده است.

مقامات غزنی می‌گویند که در دو روز گذشته نیز صدها نیروی امنیتی به همراه نیروهای قطعات خاص اردو و پولیس برای مقابله با طالبان به ولسوالی‎های مالستان و جاغوری اعزام شده‌اند.

از آغاز حملات طالبان به ولسوالی‌های جاغوری و مالستان در غزنی بیش از یک هفته می‌گذرد. طالبان توانستند با حملات گسترده خود را به نزدیکی ساختمان ولسوالی مالستان هم برسانند اما با مقاومت نیروهای مردمی و امنیتی عقب‌نشینی کردند اما حملات‌شان بر این ولسوالی‌ها ادامه یافت.

این مناطق که در ۱۷ سال گذشته یکی از امن‌ترین ولسوالی‌های افغانستان بودند حالا به میدان جنگ با طالبان تبدیل شده‌ است. هزاران خانواده از خانه‌های شان آواره شده و به ولایت‌های بامیان و کابل پناه برده‌اند.

شدت حملات طالبان و اعتراض‌های مردمی در کابل موجب شد تا رییس‌جمهور، جنرال شریف یفتلی رییس ستاد مشترک ارتش افغانستان را برای رهبری جنگ با طالبان به این مناطق بفرستد.

مقامات ارتش گفته‌اند که به زودی عملیات نظامی گسترده‌ای را در ولسوالی‌های جاغوری و مالستان راه‌اندازی خواهند کرد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا