ورزشی

سولاری تا ۲۰۲۱ سرمربی رئال مادرید شد

به گزارش خبر گزاری افغان رادیو،بعد از شکست ۱-۵ در ال کلاسیکو برابر بارسلونا، باشگاه رئال مادرید تصمیم به اخراج خولن لوپتگی گرفته و سانتیاگو سولاری را به عنوان گزینه موقت به جای او منصوب کرد.
 
سانتیاگو سولاری در ۴ بازی اول خود در این سمت به ۴ پیروزی دست یافته و حالا باشگاه رئال مادرید اعلام کرد سانتیاگو سولاری تا سال ۲۰۲۱ هدایت این تیم را بر عهده خواهد داشت.
 

 
پس از جلسه هیات مدیره رئال مادرید این بیانیه صادر شده : “هیئت مدیره رئال مادرید در تاریخ ۱۳ نوامبر ۲۰۱۸ با انتصاب سانتیاگو سولاری به عنوان مربی تیم اول تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۱ موافقت کرد.”
 
در ابتدا و بعد از اخراج خولن لوپتگی، اسامی زیادی چون آنتونیو کونته، مائوریتسیو پوچتینو و بسیاری دیگر برای هدایت باشگاه رئال مادرید مطرح شدند و به نظر می رسد سولاری یک گزینه موقت است اما او طی ۴ بازی اخیر چه در لالیگا، چه در اروپا و چه در کوپا دل ری تیمش ۱۵ گل زد، تنها ۲ گل دریافت کرد و هر ۴ مسابقه را پیروز شد.
 

 

 
در  جنوری سال ۲۰۱۶ و بعد از نتایج ضعیف تیم رافا بنیتس، فلورنتینو پرز ریسک بزرگی انجام داده و زیدان را بدون هیچ تجربه ای در رابطه با هدایت تیم های بزرگ به عنوان سرمربی تیمش انتخاب کرد که نتایج فوق العاده ای را به همراه داشت و حالا او امیدوار است این اتفاق در مورد سولاری هم تکرار شود.
 
اگرچه امروز برخی نشریات از جمله دیلی میل در مورد تمایل رئال مادرید برای استخدام مائوریتسیو پوچتینو در تابستان سال بعد خبر دادند، اما شاید در نظرگرفتن سبقه سولاری و ۵ سال بازی کردن برای رئال مادرید، باعث می شود سولاری از وجهه خوبی برای کار کردن در برنابئو برخوردار باشد.
 
در دوران اکران کهکشانی های یک، سولاری و زیدان هر ۲ عضو رئال مادرید بوده و افتخارات فوق العاده ای را برای این تیم به ارمغان آوردند. از منظر تاریخی شاید هواداران لوس بلانکوس می توانند امیدوار باشند که همه اتفاقات همانند روزهایی جدایی رافا بنیتس و انتصاب زیزو باشد و شاید این بار هافبک خلاق آرژانتینی که سابقه گلزنی در ال کلاسیکو را نیز در کارنامه دارد، فرشته نجات جدید برنابئو لقب گیرد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا