اعلام تقویم انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان باز هم به تاخیر افتاد

مسوولان کمیسیون انتخابات افغانستان می‌گویند که رایزنی در مورد چگونگی برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری و زمان برگزاری آن همچنان ادامه دارد و به زودی در این مورد تصمیم‌گیری خواهد شد.

پیش از این مسوولان این کمیسیون گفته بودند که در هفته جاری تقویم نهایی برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری را نهایی و اعلام خواهند کرد.

ذبیح الله سادات معاون سخنگوی کمیسیون انتخابات گفته است که بحث و گفتگو با حکومت، احزاب سیاسی، نهادهای ناظر بر انتخابات و نمایندگان جامعه مدنی در مورد چگونگی برگزاری انتخابات، تامین امنیت، بودجه و زمان آن، هنوز هم ادامه دارد.

او گفته است که در پیش داشتن چند انتخابات که شامل انتخابات ریاست‌جمهوری، شورای ولایتی، شورای ولسوالی‌ها و انتخابات پارلمانی در غزنی می‌شود، گفتگو و بررسی‌های بیشتری را می‌طلبد.

انتخابات ریاست جمهوری طبق تقویم قبلی قرار بود در اواخر ماه حمل سال آیند برگزار گردد. اما این کمیسیون گفته است که برگزاری انتخابات دیگر هم‏‌زمان با انتخابات ریاست‌جمهوری، یکی از گزینه‌هاست.

با این حال مسوولان این کمیسیون می‌گویند که رایزنی‌ها در مورد اینکه چند انتخابات پیش رو به صورت هم‌زمان برگزار شوند و یا به صورت جداگانه، ادامه دارد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن