رویدادهای داخلی

صلاحیت‌های ادارات دولتی افغانستان در بخش تدارکات به “اداره تدارکات ملی” واگذار شد

رییس‌جمهور اشرف غنی برای “انسجام در مراحل تدارکاتی ادارات دولتی و سرعت یافتن این روند” فرمانی را صادر کرده است که طبق آن تمامی صلاحیت‌های تدارکاتی ادارات دولتی به اداره تدارکات ملی واگذار شده است.

در این فرمان گفته شده است که این فرمان به منظور “تطبیق بهتر احکام قانون تدارکات و همچنین صرفه‌جویی در مصارف منابع عامه” صادر شده است.

طبق این فرمان رییس‌جمهور، اداره تدارکات ملی موظف شده است که روند تدارکاتی ادارات را از ابتدای سال مالی ۱۳۹۸، برعهده گرفته و از ابتدای مراحل تدارکاتی تا عقد قرارداد، طی مراحل نماید.

پیش از این فرمان، ریاست‌های تدارکاتی در ادارات دولتی صلاحیت داشتند تا روند تدارکات را به شرطی که مبلغ آن بیش از ۱۰۰ میلیون افغانی نباشد طی مراحل کنند. اما طبق این تصمیم رییس‌جمهور، از این پس تمامی مراحل تدارکاتی در ادارات دولتی به اداره تدارکات ملی واگذار می‌شود.

رییس‌جمهور همچنین گفته است که ادارات موظف هستند تا نیازمندی‌های خویش را با مشخصات و اسناد مورد ضرورت، به اداره تدارکات ملی ارسال کنند. این ادارات باید با اداره تدارکات ملی در مراحل داوطلبی همکاری کنند و در صورت ضرورت، نماینده خویش را به اداره تدارکات ملی معرفی کنند.

از سوی دیگر به کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی فرمان داده شده که با همکاری اداره تدارکات ملی، تشکیلات و کارکنان بخش تدارکات ادارات دولتی را مورد بازنگری و ارزیابی قرار دهد.

طبق این فرمان، وزارت مالیه و ریاست عمومی اداره امور ریاست‌جمهوری موظف هستند تا منابع لازم را برای تطبیق این فرمان در اختیار اداره تدارکات ملی قرار دهند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا