رویدادهای خارجی

قطر و حماس در باره مذاکرات غیرمسقیم با اسرائیل وامریکا متهم شد

قطر و حماس در باره مذاکرات غیرمسقیم با اسرائیل وامریکا متهم شد رئیس کمیته قطری بازسازی غزه، هیچ قراردادی میان حماس و اسرائیل حاصل نشده است و مذاکرات میان دو طرف برای دستیابی به قراردادی با اطلاع امریکا ادامه دارد.

به گزارشافغان رادیو، تعداد از شخصیت‌های فلسطینی قطر را به شرکت در توطئیه اسرائیل و امریکا متهم کردند، محمد العمادی، رئیس کمیته قطری بازسازی غزه از مذکرات غیر مستقیم حماس با اسرائیل برای پایان دادن بحران در غزه در مصاحبه که با خبرگزاری شینهوای چین داشت اعلام کرد، که هیچ قراردادی میان حماس و اسرائیل حاصل نشده است و مذاکرات میان دو طرف برای دستیابی به قراردادی با اطلاع امریکا ادامه دارد. هر دو طرف امیداوار رسیدن به توافق جامع برای حل و فصل بحران در غره استند.
سخنگوی حماس گفته است که این جنبش فسطینی نه مذاکرات مستقیم و نه مذاکرات غیر مستقیم با اسرائیل نداشته و هیچ مذاکرات میان آنها انجام نشده است.
سخنگوی سازمان موسوم به کمیته‌های مقاومت مردمی، العمادی را مورد انتقاد شدید قرار داده و او را به شرکت در توطئه اسرائیل و امریکا و تلاش برای اجرای طرح ترامپ یا به اصطلاح بزرگترین معامله قرن متهم کرد.
سخنگوی جنبش فتح نیز اعلام کرد دیدگاه‌های العمادی “با دیدگاه‌های امریکا در راستای نابودی امر فلسطینیان مطابقت دارد”. تعدادی دیگر از مقامات فلسطینی نیز اقدامات قطر را “سوء ظن برانگیز” نامیده و در رابطه با اظهارات العمادی حماس را به “خیانت ملی” و تمایل به جدا کردن غزه از ساحل غربی رودخانه اردن متهم کردند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا