افغانستان

تظاهرات هواداران قیصاری در فاریاب به خشونت گرائید

تظاهرات هواداران قیصاری در فاریاب به خشونت گرائید  در پی شلیک نیروهای امنیتی بالای تظاهرات کنندگان در ولایت فاریاب دست کم دو تن کشته شده و ۶ تن دیگر زخم برداشت.

به گزارش افغان رادیو، در دومین روز تظاهرات معترضین به دستگیری نظام‌الدین قیصاری، فرمانده پولیس شهرستان قیصار ولایت فاریاب و مسوول نیروهای خیزش مردمی ولایت فاریاب، گزارش‌هایی از به خشونت کشیده‌شدن این حرکت و تلاش‌ معترضین برای حمله به تأسیسات دولتی منتشر شده است.
شاهدان عینی گفته‌اند، زمانی که تظاهرات کنندگان به مقر ریاست امنیت ملی فاریاب هجوم بردند، صدای تیراندازی شنیده شده است.
به نقل از این شاهدان، در این درگیری ۲ تن از اعتراض کنندگان کشته و ۶ تن دیگر شان زخمی شده‌اند.

این در حالی است که رییس شورای ولایتی فاریاب ، از وخیم شدن وضعیت در میان معترضان به دستگیری نظام‌الدین قیصاری و به خشونت کشیده شدن تظاهرات و حمله آن‌ها بر تأسیسات دولتی هشدار می‌دهد.
طاهر رحمانی به حکومت مرکزی هشدار می‌دهد که اگر به خواست این معترضان خشمگین رسیدگی صورت نگیرد، آن‌ها از کنترل شورای ولایتی و نیروهای امنیتی محلی بیرون شده و حادثه ناگواری رخ خواهد داد.
معترضین خواستار رهایی فوری نظام‌الدین قیصاری اند که به کابل منتقل شده است.
رییس شورای ولایتی فاریاب خاطرنشان کرد: «تعداد نیروهای امنیتی در صفوف تظاهرات کنندگان خیلی کم است و من از هر مقام امنیتی محلی که خواسته‌ام، آنان به خواست ما جواب منفی داده و می گویند که در قبال تامین امنیت این تظاهرات‌کنندگان مسوولیتی ندارند».
به گفته وی، معترضان خیلی خشمگین هستند و هر لحظه انتظار می‌رود بر تأسیسات دولتی و ملکی حمله کنند.
آقای رحمانی افزود: «ما دیروز خواست‌های مردم را به حکومت مرکزی از جمله با شخص آقای عبدالله و سایر مقام‌های حکومتی شریک کردیم، اگر خواست ملت ما برآورده نشود، این تظاهرات به خشونت کشانده می‌شود. نیروهای امنیتی امنیت این‌ها را نمی‌گیرند».

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا