افغانستان

روسیه خواستار مبارزه مشترک علیه داعش در افغانستان شد

روسیه خواستار مبارزه مشترک علیه داعش در افغانستان شد نماینده دائم روسیه در سازمان ملل خواستار مبارزه مشترک علیه داعش در افغانستان شد.

به گزارشافغان رادیو، واسیلی نبنزیا نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل از حضور داعش در افغانستان ابراز نگرانی کرد و خواستار مبارزه مشترک با این گروه شد.
وی در نشست فوق العاده سازمان ملل برای افغانستان گفت که هم اکنون داعش در این کشور حدود ۱۰ هزار عضو دارد و ما از این موضوع به شدت نگران هستیم.
به گفته نبنزیا، عناصر داعش در ۹ ولایت افغانستان از جمله ولایات شمالی این کشور مستقر هستند. نماینده روسیه در سازمان ملل همچنین تاکید کرد که دولت افغانستان باید گروه داعش را در شمال این کشور از بین ببرد.
این درحالی است که مقامات روسی قبلا نیز از حضور داعش در افغانستان ابراز نگرانی کرده بودند. همچنین آنها گفته بودند که هلیکوپتر های ناشناس، داعش را در شمال افغانستان تجهیز می‌کنند.
اما مقامات دولتی افغانستان، حضور ۱۰ هزار داعشی در این کشور را رد کرده و گفتند که تنها ۳ هزار عضو داعش در شماری از ولایات افغانستان فعالیت دارند.
این مقامات همچنین اطمینان دادند که داعش در افغانستان جایی نخواهد داشت و از سوی نیروهای امنیتی سرکوب خواهد شد. این درحالی است که در جریان دو سال گذشته چندین فرمانده مهم داعش در افغانستان کشته شده‌اند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا