Uncategorized @fa

سفر قاسم رضایی، فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی ایران به کابل

سفر قاسم رضایی، فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی ایران به کابل وزارت دفاع کشورمان از سفر قاسم رضایی، فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی ایران به کابل خبر داده است. همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر از اهداف این سفر اعلام شده است.

به گزارش افغان رادیو فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی ایران گفت: ارتقای سطح تعامل و بهبود روش های مدیریتی مشترک برای نظارت و مدیریت مرزهای مشترک میان ایران و افغانستان از اولویت های دو طرف است.
سردار« قاسم رضایی» که روز سه شنبه در راس هیاتی متشکل از مسئولان ستادی ناجا و فرماندهان مرزبانی ولایتهای خراسان رضوی و خراسان جنوبی به کابل آمده است، در تشریح اهداف سفرش اظهار کرد: داشتن حدود ۹۴۵ کیلومتر مرز مشترک خود گویای ضرورت گسترش همکاری و بهسازی شیوه های مدیریت براین گذرگاه طولانی است.
وی درباره روند رو بهبود وضعیت مرزهای ایران و افغانستان افزود: به رغم تمرکز تولید مواد مخدر در افغانستان امروز ایران بیشتر با معضل قاچاق این مواد در مرزهای جنوب شرقی خود روبرو است تا در مرزهای شمال شرق.
رضایی به استقرار نیروهای مرزبانی ایران در بیش از ۵۰۰ نقطه از مرز بین افغانستان و ایران اشاره کرد و گفت: برای کارآمد ساختن پوشش مرزبانی، یکی از محورهای مذاکرات در این سفر متناسب سازی توزیع نیروهای افغانستان در طول مرز مشترک است زیرا در حال حاضر نقاط استقرار نیروی افغانستان نسبتی یک به سه با نیروهای ایران دارد.
وی کاهش ترددهای غیر قانونی، تسریع تردد اتباع ، کاهش قاچاق مواد مخدر و تسهیل فرآیندهای ترانزیتی و مبادلات کالا را از نتایج همکاری ها و تعامل دو کشور ایران و افغانستان برشمرد و تصریح کرد که همواره ارتباط نزدیکی میان مقامات دو کشور برای تعمیق روابط و بهبود روند همکاری وجود دارد.
ایران در ولایتهای خراسان رضوی ، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان خود به طول ۹۴۵ کیلومتر با افغانستان مرز مشترک دارد و گذرگاههای دوغارون در ولسوالی تایباد خراسان رضوی ، زابل در سیستان وبلوچستان و یزدان درخراسان جنوبی از مهمترین معابر مرزی دو کشور است.
برای سفر دو روزه این هیات ایرانی، دیدارهایی با مقامات وزارت دفاع و وزارت داخله کشورمان تعریف شده است که امروز در نخستین دیدار فرماندهی پلیس مرزی افغانستان میزبان این هیات شد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا