افغانستان

شاه حسین مرتضوی، حضور پی پی اس در وزارت انرژی و آب را رد کرد

شاه حسین مرتضوی، حضور پی پی اس در وزارت انرژی و آب را رد کرد  شاه حسین مرتضوی، سخنگوی ریاست جمهوری می گوید: نشرخبرها در مورد حضور محافظان ویژه رئیس جمهور (پی پی اس) در وزارت انرژی و آب از اساس غلط است.

صبح امروز گزارش های به نشر رسید که روز گذشته محافظان ویژه ریاست جمهوری دفتر علی احمد عثمانی وزیر انرژی و آب را مهر و لاک و خودش را از وزارت بیرون و به خانه اش منتقل کرده است.

اما یک منبع نزدیک به آقای عثمانی گفته که ظهر روز چهارشنبه یک جنرال از ریاست ده امنیت ملی به دفتر کار وی آمده و از وی خواسته تا برگشت عبدالله عبدالله رییس اجرایی کشور از سفر تاجکستان، وزارت را ترک کند.

بگفته منبع، آقای عثمانی از همان روز به بعد به دفتر کاری اش حضور پیدا نکرده است.

پیش از این رییس جمهور با صدور حکمی وزیر انرژی و آب را از سمتش برکنار و معاون او را به عنوان سرپرست توظیف کرده بود.

اما عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی با برکناری آقای عثمانی مخالفت نشان داد و افزود که با توجه دست آوردهای آقای عثمانی، تصمیم در مورد سرنوشت کاری او پس از بازگشت رییس جمهور افغانستان از سفر چین مطابق با روحیه حکومت وحدت ملی اتخاذ می شود.

رییس اجرایی از آقای عثمانی خواست تا آن زمان به کارش ادامه دهد. آقای عثمانی هم فردای آن روز قرارداد ۱۳ میلیون دالری را امضا کرد.

ظاهراً رابطه آقای غنی و وزیر انرژی و آب پس از آن تیره شد که آقای عثمانی نخواست تا زیر نظر یکی از مشاوران رییس جمهور کار کند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا