افغانستانرویدادهای داخلی

جعفر توکلی یکی از علمای شیعه هرات توسط افراد ناشناس ترور شد

جعفر توکلی یکی از علمای شیعه هرات توسط افراد ناشناس ترور شد  ساعتی پیش شیخ «محمد جعفر توکلی» یکی از علمای شیعه برجسته هرات  توسط افراد ناشناس ترور شد.

«محمد رفیق شیرزی» سخنگوی شفاخانه هرات گفت: هنگامی که وی قصد عزیمت به منزل خود را داشته در میان راه در منطقه موسوم به ۶۴ متره شهر هرات ترور شده و پیکر وی به شفاخانه این شهر انتقال یافته است.

«عبدالاحدولی زاده» سخنگوی پلیس هرات گفت : افراد مسلح ناشناس با شلیک گلوله در نزدیکی منزل شیخ توکلی وی را از پای در آورده اند.

وی بیان داشت که  نیروهای امنیتی به منطقه رسیده و در حال پیگیری این مسئله هستند.

این عالم برجسته نماینده دفتر آیت الله حکیم در هرات و عضو شورای علمای شیعه در این شهر بود.

مسئولان امنیتی در هرات عنوان کردند به زودی عوامل این ترور مشخص خواهد شد

تجمع  اعتراضی مردم هرات در مقابل دفتر والی
این در حالی است که به دنبال این ترور، مردم هرات صبح امروز شنبه(۲ سرطان) مقابل دفتر والی هرات دست به برپایی یک تجمع اعتراضی زدند

محقق: ترور حجتالاسلام توکلی از سوى محافل افراطگراى تكفيرى است
در همین حال، محمد محقق، معاون دوم ریاست اجراییه حکومت با انتشار بیانیه‌یی، ترور آقای توكلى را از سوى محافل افراط‌گراى تكفيرى دانسته و از حكومت وحدت ملى به صورت جدی خواسته به اقدامات شوم دشمنان كشور كه هدف‌شان ايجاد وحشت و تخريب ثبات و امنيت است، توجه جدی کند، به پروسه حمايت از مساجد و مراكز علمى و دينى اهميت بيشتری بدهد و كسانى را كه در جهت ترور و انفجار در اين مراكز اقدام و يا سازماندهى مي‌كنند، به اشد مجازات محكوم نماید تا درس عبرت براى ديگرانى باشند كه در فكر اين اقدامات هستند

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن