ورزشی

تعهد حکومت برای تمویل رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور

تعهد حکومت برای تمویل رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور  لیگ برتر فوتبال افغانستان، هفت سال پیش ایجاد شد و هدف آن حرفه یی ساختن فوتبال کشور و آوردن شادی و سرگرمی برای شهروندان کشور گفته شده است.

سخن‌گوی وزارت مالیه، می‌گوید که نخستین نشست در این باره برگزار شده و قرار است حکومت، این رقابت‌ها را از بودجۀ ملی و از طریق پیام‌های تبلیغاتی شرکت‌های دولتی تمویل کند.

به گفتۀ اجمل عبدالرحیم زی، پشتیبانی از این رقابت‌ها در بخش تبلیغات انجام خواهد شد: «ما مسابقات لیگ برتر افغانستان را به هدف رشد و تقویت فوتبال در افغانستان از طریق شرکت های دولتی و امکانات که در بودجه ملی افغانستان داریم تمویل می‌کنیم.»

این در حالی است که شرکت‌ها و نهادهای خصوصی که پیش از این این لیگ را در برابر تبلیغات تمویل می‌کردند، از ادامۀ پشتیبانی مالی خود داری کرده است.

شفیق گوهری، کمیشنر لیگ برتر فوتبال افغانستان در این باره می‌‎گوید: «متأسفانه به خاطر رکود اقتصادیی‌که در سه سال اخیر به میان آمد و وضع اقتصاد خراب شد و شرکت‌های خصوصی که از لیگ حمایت می‌کردند توانایی مالی نداشتند که حمایت خود را ادامه دهند.»

قرار است هفتمین دور رقابت‌‎های این لیگ، در آیندۀ نزدیک آغاز شود و بازی‌های انتخابی برای تیم‌های این لیگ در پایتخت و ولایت‌ها ادامه دارند.

آقای گوهری می‌افزید: «شرکت‌های دولتی و شاید هم بعضی از شرکت‌های غیردولتی بتوانند مصارف را که برای لیگ نیاز است به حیث تمویل کننده داخل شوند و هیچ ضرورتی به بودجه دولت صورت نگیرد. اما وعدۀ وزیر مالیه این است که اگر ما با کمبود مواجه شدیم بعد دولت از طریق ریاست تربیت بدنی که مسؤول پیش برد پالیسی‌های ورزش در افغانستان است از آن طریق ما را کمک می‌کنند.»

لیگ برتر فوتبال افغانستان، هفت سال پیش ایجاد شد و هدف آن حرفه یی ساختن فوتبال کشور و آوردن شادی و سرگرمی برای شهروندان کشور گفته شده است.

برچسب ها

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن