افغانستانرویدادهای داخلی

حرکت مردمی صلح به کابل رسیدند

حرکت مردمی صلح به کابل رسیدند قرار است آنها امروز دوشنبه در یک گرد همایی صدها نفری در پایتخت حضور یابند.

به گزارش افغان رادیو،، به نقل از ” آوا پرس” اعضای حرکت مردمی برای صلح که ماه گذشته پیاده از لشکرگاه به سوی کابل راه افتاده بودند با طی نمودن فاصله بیش از ۶۳۰ کیلومتر شب گذشته به کابل رسیدند.
قرار است آنها امروز دوشنبه در یک گرد همایی صدها نفری در پایتخت حضور یابند.

این حرکت در ابتدا با ۹ نفر آغاز شد؛ اما در ادامه مسیر، ده‌ها نفر به آنها پیوستند و با فراخوان تمدید آتش‌بس و آغاز گفتگوهای صلح به کابل رسیدند.

بسم الله وطن دوست؛ مسؤول رسانه‌ای این حرکت گفت:”ما منطقۀ عیدگاه را برای گرد همآیی خود تعیین کرده‌ایم. قرار امروز (دوشنبه) یک گرد همایی وسیع در آنجا داشته باشیم. ما در این گرد همایی به مردم معلومات می‌دهیم، دربارۀ اهمیت صلح، تمدید آتش‌بس و زیان‌های جنگ صحبت می‌کنیم، هزاران نفر منتظر ما هستند. کسانی ‌که از ماه گذشته چشم به راه ما بوده‌اند فردا بخیر در این گردهمایی با ما شرکت خواهند کرد.”

این در حالی است که دولت آتش‌بس خود در برابر طالبان را برای ده روز دیگر تمدید کرد؛ ولی طالبان گفته اند که آتش‌بس از سوی آنها که در سه روز عید نافذ شده بود پایان یافته و حملات آن‌ها بر نیروهای دولتی از سرگرفته می‌شود.

گزارش‌های شب گذشته از حملات بر کمربندهای امنیتی لشکرگاه و مواضع نیروهای دولتی در قندهار و بغلان خبر می دهد.

اما حرکت مردمی برای صلح می‌گوید، در مسیر هلمند- کابل چه در مناطق زیر کنترول دولت و چه در مناطق زیر تصرف طالبان، با استقبال گرم مردم روبه‌رو شده‌ است.
با در نظرداشت حملات داعش بر گرد همایی‎های مردمی تجلیل از آتش‌بس در دو روز اخیر عید در ولایت ننگرهار که ده‌ها کشته و زخمی به جا گذاشت نگرانی‌هایی نسبت به امنیت گردهمایی امروز حرکت صلح در کابل وجود دارد؛ اما حشمت ستانکزی؛ سخنگوی فرماندهی پولیس کابل می گوید که پولیس پایتخت تدابیر لازم را روی دست گرفته‌است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا