افغانستانرویدادهای داخلی

نابود شدن یک دستگاه‌ رادیویی طالبان درغزنی

نابود شدن یک دستگاه‌ رادیویی طالبان درغزنی  مسئولان فرماندهی پولیس غزنی از نابود شدن یک دستگاه‌ رادیویی طالبان در این ولایت خبر داد.

 مسئولان فرماندهی پولیس غزنی روز دوشنبه، با نشر خبرنامه‌ای گفتند که این رادیو از چندین ‌سال به ‌این ‌سو با نام «رادیو شریعت» نشرات داشت. در خبرنامه آمده است که این رادیو در یک حمله‌ی هوایی در منطقه‌ی کوه لوله‌ی ولسوالی زنه‌خان نابود شده است. در این حمله سه‌طالب نیز کشته و شش طالب دیگر زخم برداشته‌اند.

 بر بنیاد خبرنامه، در ۲۴ ساعت گذشته ده‌ حمله‌ی طالبان بر پاسگاه‌های نیروهای دولتی در بخش‌های گونا‌گون غزنی عقب زده شده است و در نتیجه‌ی حمله‌های زمینی و هوایی نزدیک به ۴۰ تن از طالبان کشته و زخمی شدند. طالبان این ادعا را نپذیرفته‌اند.

جان باختن شش غیر نظامی در انفجار ماین کنار جاده در غزنی

 از سویی دیگر، پولیس غزنی می‌گوید که در اثر انفجار ماین کنار جاده بامداد روز دوشنبه در مرکز این ولایت، شش‌ غیر نظامی جان باخته و دو غیر نظامی دیگر زخم برداشته‌اند.

غزنی از ولایت‌های ناآرام در جنوب کشور است. طالبان در بیشتر ولسوالی‌های این ولایت نفوذ گسترده دارند. طالبان از باشنده‌گان این شهر مالیه جع‌آوری می‌کنند و در چندین سال از طریق رادیو در این ولایت نشرات رسانه‌ای داشتند

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا