افغانستان

ایجاد مرکزهای مشترک اطلاعات‌ واستخبارات میان افغانستان‌ و پاکستان

ایجاد مرکزهای مشترک اطلاعات‌ واستخبارات میان افغانستان‌ و پاکستان بربنیاد گزارش‌ها، توافق در این باره، پس‌از نشست رییسان کل عملیات‌های نظامی افغانستان و پاکستان در شهر راولپندی، به‌دست آمده‌است.

بربنیاد گزارش  خبرگزاری افغان رادیو، منابع در نشست از مقام‌های نظامی روز یک‌شنبه (۲۰جوزا) گفته‌اند که افغانستان و پاکستان برای شریک‌سازی اطلاعات استخباراتی، مرکزهای هماهنگی مشترک ایجاد می‌کنند.

مقام‌های افغان و پاکستانی توافق کرده‌اند تا افسران ارتباطی در کابل و اسلام‌آباد جابه‌جا سازند ونیز در امتداد خط دیورند مرکزهای هماهنگی ایجاد کنند.

به گزارش برخی‌از رسانه‌های چینی، توافق در این باره، پس‌از نشست رییسان کل عملیات‌های نظامی افغانستان و پاکستان در شهر راولپندی، به‌دست آمده‌است.

رهبری هیات افغانی را در این نشست، نجیب‌الله علیزی به‌دوش داشت.

هدف از گماشتن افسران ارتباطی در کابل و اسلام‌آباد ونیز ایجاد مرکز‌های هماهنگی در امتداد خط دیورند، شریک‌ساختن اطلاعات استخباراتی و نظارت از رفت‌وآمد هراس‌افگنان در امتداد این خط گفته شده‌است.

گفته می‌شود که افسران ارتباطی اطلاعات استخباراتی  را دربارۀ حضور و فعالیت‌های شورشیان مشکوک باهم شریک می‌سازند تا دربرابر آنان اقدام شود.

مرکزهای هماهنگی از اقدامات دربرابر هراس‌افگنان در تورخم و چمن، ایجاد خواهند شد.

منابع می‌گویند که قراراست جنرال قمر جاوید باجوه، رییس ارتش پاکستان، روز سه‌شنبه به دعوت اشرف‌غنی، رییس‌جمهور کشور، از افغانستان بازدید کند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا