افغانستان

رییس‌ جمهورغنی دریک سفر دوروزه عازم چین شد

رییس‌ جمهورغنی دریک سفر دوروزه عازم چین شد رییس‌جمهورغنی بامداد روز شنبه (۱۹ جوزا) دریک سفر دوروزه در رأس یک هیات بلندپایۀ حکومتی، به‌منظور اشتراک در هجدهمین نشست سران سازمان همکاری‌های شانگهای، به چین سفر کرد.

به گزارشافغان رادیو،محمداشرف غنی رییس جمهور کشور، صبح امروز در راس یک هیات عالی رتبه دولتی به منظور اشتراک در اجلاس سران سازمان همکاری‌های شانگ‌های برای یک سفر دو روزه عازم شهر چینگداو چین شد.

ارگ ریاست جمهوری می‌گوید که آقای غنی در این سفر بر علاوه اشتراک و ایراد سخنرانی در هجدهمین اجلاس سران سازمان همکاری‌های شانگ‌های، با شماری از سران و مقامات کشورهای اشتراک کننده، دیدار خواهد کرد.

قرار است که نشست سازمان همکاری‌های شانگهای با حضور رهبران کشورهای عضو و ناظر روز شنبه و یکشنبه (۱۹ و ۲۰ جوزا) در چین برگزار گردد.

وزارت امور خارجه کشور پیش از این گفته بود که آقای غنی و صلاح‌الدین ربانی وزیر امور خارجه در این نشست اشتراک خواهند کرد.

براساس معلومات وزارت امور خارجه در این نشست روی چگونگی رفع تهدیدات مشترک در منطقه و اتصال منطقویی که برای تأمین ثبات در افغانستان مهم است، صحبت خواهد شد.

سازمان همکاری‌های شانگهای در سال ۲۰۰۱ میلادی با عضویت کشورهای آسیایی میانه، روسیه و چین ایجاد شد و سال گذشته هند و پاکستان نیز عضویت این سازمان را به دست آوردند.

از سال ۲۰۱۲ به این‌سو افغانستان، ایران، بلاوروس و مغولستان به عنوان کشورهای ناظر در نشست‌های این سازمان اشتراک می‌کنند.

افغانستان در چند سال اخیر تلاش کرده تا عضویت این سازمان را به دست آورد

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا