گزارشات تصویریورزشی

تیم ملی کرکت افغانستان بنگله‌دیش را در بازی سوم با تفاوت یک‌دوش شکست داد

تیم ملی کرکت افعانستان بنگله‌دیش را در بازی سوم و آخر رقابت‌های بیست‌آوره با تفاوت یک‌دوش شکست داد.

به گزارش خبرگزاری افغان رادیو تیم کرکت افغانستان سومین رقابت ۲۰ اوورۀ کرکت را با بنگله دیش، با تفاوت تنها یک دوش برنده شد.

تیم افغانستان که “شیر و خط” را برده بود تصمیم گرفت نخست به میدان برود و بیتنگ کند. در ۲۰ اوور داده شده، تیم ملی افغانستان با از دست دادن شش بازیکن ۱۴۵ دوش کسب کرد.

سمیع الله شینواری ۳۳، اصغرستانکزی ۲۷، محمد شهزاد ۲۶ و عثمان غنی با کسب ۱۹ امتیاز، عمده ترین نقش را در تعین هدف ۱۴۶ دوش به بنگله دیش بازی کردند.

هدف ۱۴۶ در ۲۰ اوور، با توجه به سریع شدن روند بازی های کرکت بسیار سهل به نظر میآید و اکثر تیم ها قادر به گرفتن این هدف می گردند، اما خط بالنگ افغانستان با یک بازی دفاعی تلاش کرد بازیکنان خط بیتنگ بنگله دیش را مهار کنند و نگذارند دوش بیشتر کسب کنند.

رقابت سوم و نهایی ۲۰ اووره میان افغانستان و بنگله دیش، در دو اوور اخیر دو بار رخ بدل کرد.

مشفق الرحیم و محمد الله دو بازیکن بنگله دیشی با مشارکت هم، ۸۴ دوش گرفتند اما این همه تلاش ها تا اوور هژدهم ناکافی می نمود.

در اوور هژدهم، بنگله دیش برای پیروزی در رقابت، از ۱۲ بال به ۳۰ دوش نیاز داشت تا بتوانند سومین رقابت را برنده شود؛ اما توپ انداختن کریم جنت در اوور هژدهم صفحۀ بازی را به نفع بنگله دیش برگشتاند.

مشفق الرحیم در یک اوور در برابر کریم جنت، ۲۱ دوش کسب کرد که شامل پنج ضربۀ چهار نمره یی و یک دوش یک نمره یی بود

نگله دیش برای پیروزی در شش توپ به نه دوش نیاز داشت. اما راشد خان در آخرین اوور ، مشفق الرحیم را از میدان حذف کرد و فقط هفت دوش داد.

در این پیروزی و آخرین توپ بازی، تلاش تماشایی شفیق الله شفق را نمی توان نادیده گرفت.

شفق آخرین بال را که بازیکن بنگله دیشی به هدف گرفتن چهار دوش و کسب پیروزی ضربه زده بود، در نزدیکی خط اطراف میدان متوقف ساخت و با یک پرتاب سریع و خارج کردن بازیکن تیم بنگله دیش، پیروزی آبی پوشان افغان را یقینی ساخت.

راشد خان به خاطر کارکردگی چشمگیرش در هر عرصۀ بالنگ، بیتنگ و فیلدنگ در طول سه رقابت، به حیث بهترین بازیکن سیریز شناخته شد.

ناگفته نماند که راشد خان در این سیریز سه رقابتی، هشت وکت گرفت و به باور مبصرین کرکت “کارکردگی و بالنگ راشد خان، دلیل عمدۀ پیروزی افغانستان در برابر بنگله دیش در این سیریز بوده است.”

افغانستان در میدان کرکت دیرادون، میزبان بنگله دیش بود و برای نخستین بار نه تنها سیریز سه رقابتی را برنده شد، بلکه در هر سه رقابت بنگله دیش را شکست داد و جام را از آن خود کرد.

عاطف مشعل، رئیس بورد کرکت افغانستان در ختم بازی، ضمن اینکه پیروزی تیم افغانستان را به مردم کشورش تبریک گفت، از بنگله دیش برای حضور در این رقابت و تماشاچیان حاضر در میدان نیز سپاسگزاری کرد که به گفتۀ آقای مشعل “از بازیکنان تیم ملی به مثابۀ تیم خودشان استقبال کردند

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا