ورزشی

آرجانتاین بازی دوستانه برابر اسرائیل را لغو کرد

در حالی که تیم ملی آرجانتاین از لغو بازی دوستانه خود با اسرائیل خبر داده است، نخست وزیر اسرائیل با رئیس جمهور آرجانتاین تماس گرفت تا وی را مجبور کند که این بازی برگزار شود.

به گزارش افغان رادیو به نقل از ورزش سه، شاگردان خورخه سامپائولی برای حضور در رقابت های جام جهانی آماده می شوند و قرار بود چند روز دیگر در بیت المقدس مقابل اسرائیل قرار بگیرند، اما اعتراض های گسترده فلسطینی ها، در نهایت منجر به لغو این دیدار شده بود.

دلیل اصلی جنجالی شدن برگزاری این دیدار، این بود که قرار بود این بازی در ورزشگاهی برگزار شود که در نزدیکی یکی از روستاهای تخریب شده فسطینی، انجام شود.

به همین دلیل از زمان آغاز تمرینات تیم ملی آرجانتاین در کمپ باشگاه بارسلونا، گروهی از معترضان با حضور در اطراف این کمپ، اعتراض شان را به برگزاری این دیدار اعلام کردند.

در نهایت، امشب در حالی که اعضای تیم ملی آرجانتاین مشغول صرف شام بودند، به آنها اطلاع داده شد که این دیدار برگزار نخواهد شد. تیم ملی آرجانتاین در مرحله گروهی جام جهانی با تیم های نیجریه، کرواسی و ایسلند همگروه هستند.

در همین حال، گونزالو هیگواین مهاجم تیم ملی آرجانتاین نیز لغو مسابقه تدارکاتی این تیم با اسرائیل را تائید کرد.

یادآوری می کنیم، که جبریل رجوب رئیس فدراسیون فوتبال فلسطین، پیش از این از لیونل مسی خواسته بود برای این دیدار به فلسطین اشغالی سفر نکند و تهدید کرده بود در صورت انجام این سفر، فلسطینی ها عکس و پیراهن های ستاره بارسا را آتش خواهند زد

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا