افغانستان

پولیس کابل از افزایش قتل‌ها و دزدی‌های وسایط در پایتخت

پولیس کابل از افزایش قتل‌ها و دزدی‌های وسایط در پایتخت، در ماه رمضان امسال، خبر می‌دهد. به گفته پولیس، در این ماه، تنها ولسوالی قره‌باغ ولایت کابل، گواه هشت قتل بوده است.

به گزارش افغان رادیو : فرماندهی پولیس کابل می‌گوید که در بیش از یک ماه اخیر، نزدیک به سه صد رویداد جنایی در پایتخت رخ داده است و در پیوند با این جرم‌ها، بیش از سه صد و چهل تن بازداشت شده‌اند.

داوود امین، فرمانده پولیس کابل، گفت: «حتا قتل‌های فامیلی است. پدر بچه را، بچه پدر را، برادر (زاده) کاکا را، به همین شکل یا در بعضی حوزه‌های ما جوانان ما صرف به همین که چرا سیل کردی، چرا سیل نکدم، با چاقو یا با همان آله جاریحه، یک دیگر خود را می‌زدند.»

بیش از بیست قتل و بیش از بیست دزدی وسایط در کابل که در بیش از یک ماه اخیر رخ داده‌اند، از جرم‌هایی استند که برای پولیس بیشتر دردسرهایی آفریده بوده‌اند.

داوود امین، فرمانده پولیس کابل، گفت: «این طور نیست که (به خاطر جرم‌های قره‌باغ) دوسیه انداخته نشده است، دوسیه برای شان انداخته شده و قضیه تحت کشف است؛ اما واقعاً قره باغ یک سلسله مشکلات خود را دارد.»

در همین حال، پولیس کابل بیش از پنجاه جنگ‌افزار سبک و سنگین را که در عملیات‌های گونه‌گون به دست آورده است، به برنامه «دایاگ» وزارت دفاع ملی سپرد. برنامه‌یی که بربنیاد آن به گردآوری جنگ‌افزارهای غیرقانونی پرداخته می‌شود و قرار است این جنگ‌افزارها، پس از بررسی و یا هم ترمیم، دراختیار نیروهای ارتش قرار داده شوند.

سید جلال سیدی، مسوول برنامه دایاگ وزارت دفاع ملی، گفت: «به اساس فرمان رییس جمهور، دوباره دایاگ ایجاد شد که در هر زون در افغانستان کار و فعالیت می‌کند، هم در زون‌ها، هم در ولایات و حتا ولسوالی‌ها.»

به گفته پولیس کابل، در بیش از یک ماه اخیر، پیکار با مواد مخدر در بخش‌های گونه‌گون پایتخت نیز باعث شده است که در نزدیک به یک صد و چهل عملیات پولیس، نزدیک به یک صد و پنجاه تن به دام بیفتند.

در این عملیات‌ها، بیش از سی کیلو گرام مواد مخدر به دست آمده است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا