افغانستانرویدادهای داخلی

زهرا دختری که با هزاران امید و آرزو در زیر دست و پای جمعیت انبوه جان داد

زهرا دختری پرتلاش از بامیان که با هزاران امید و رویا و آرزو در صف اخذ کارت شناسایی امتحان کانکور حضور پیدا کرده بود، بی خبر از فرجام غم انگیزش،زیر دست و پای جمعیت انبوه جان داد.

به گزارش افغان رادیو، به نقل از” سلام وطندار” اخیرا،روز توزیع کارت های شناسایی امتحان کانکور در لیسه عالی اناث فاطمه بلخی، در اثر تجمع بیش از حد داوطلبان کانکور، رویداد ناگوار و متاثرکننده‌ای رخ داد که در آن، زهرا دانش آموز پرتلاش بامیانی جان داد و ۲۷ دختر دیگر زخمی شدند.

پس از گذشت دو روز از آن رویداد تلخ، خادم‌حسین برادر زهرا، دختری که به منظور اخذ کارت شناسایی امتحان کانکور در لیسه فاطمه بلخی جان داد، می گوید: من از سران حکومت می خواهم تا از اینهمه بی عدالتی و بی مسؤولیتی جلوگیری کنند، چرا؟ علت چیست؟ آیا مسؤولین فهم ندارند که ۶هزار شاگرد را در یک مکتب یک هزار نفری جمع می کنند

دانشجویان و دانش‌آموزان شهر مزار شریف با برگزاری اعتراض در مقابل دانشگاه بلخ، وزرات تحصیلات عالی را مسئول قتل زهرا دختر جوانی دانستند که دو روز پیش در ازدحام توزیع کارت اشتراک برای آزمون کانکور کشته شد.

در همین‌حال، نفیسه غیاثی مدیر یکی از لیسه‌های شهر مزار شریف و از برگزار کنندگان این اعتراض به خبرگزاری دید گفت: مسئول قتل زهرا و زخمی شدن دانش‌آموزان دیگر، وزارت تحصیلات عالی است و این وزارت باید پاسخگو باشد.
روز یک‌شنبه (۱۳جوزا) در ازدحام بیش‌ازحد دانش‌آموزان در مکتب «فاطمه بلخی» واقع در شهر مزار شریف، یک دختر به نام زهرا جان باخت و ۲۷تن دیگر زخمی شد.
گفتنی است تمام زخمی شده‌های این روی‌داد دختران دانش‌آموزی بودند که برای دریافت کارت اشتراک در آزمون کانکور به این مکتب فراخوانده شده بوند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا