افغانستان

پولیس ولایت بادغیس چندین سال گوشت حرام خورده است

فرمانده پولیس بادغیس می گوید که از چند سال بدین سو، این پیمان کار، گوشت های حرام و غیر بهداشتی را به خورد پولیس در این ولایت می داد.

به گزارش افغان رادیو، فهیم قائم که به تاز‎گی به سمت فرماندهی پولیس بادغیس گماشته شده، می‎گوید که در بررسی‎هایش دریافته که منسوبان پولیس در این ولایت، از چند سال بدین سو، گوشت‌های حرام و غیربهداشتی خورده اند.

آقای قائم می‎گوید که این موضوع را روز گذشته کشف کرد و پس از آن، پیمان کاری که برای پولیس بادغیس، گوشت می رسانده، بازداشت گردید

وی افزود: «این‌ها بسیار کارهایی را کرده اند که من قضایای پنج ساله را از نزد این ها بازخواست دارم. از این ها چی که، سوزن دولت در بادغیس گم شده، من پرسانش می کنم.»

در همین حال، وزارت امورداخله، از آغاز بررسی ها در بارۀ توزیع گوشت های حرام و غیربهداشتی به پولیس بادغیس خبر می دهد.

نجیب دانش، سخن‌گوی وزارت امور داخله می‌افزاید: «این موضوع را ما همه جانبه بررسی می کنیم، هرگاه مشکلاتی وجود داشته باشد در سطح قراردادی ها، حتماً با آن برخورد جدی صورت می گیرد.»

پیش از این نیز، دربارۀ کیفیت مواد غذایی فراهم شده برای پولیس در ولایت ها، شکایت هایی وجود داشته و این موضوع، بارها انتقادهایی را در برابر رهبری نهادهای امنیتی برانگیخته اند.

شماری از اعضای مجلس نمایندگان نیز از آن‌چه فساد در وزارت داخله و نیروهای امنیتی می‎گویند به شدت انتقاد می‎کنند.

صفی الله مسلم، گفت: «موادی را که قرارداد می کنند، به آن کیفیتی که قرارداد می کنند، به نیروهای امنیتی ما نمی رسانند.»

هنوز روشن نیست که پیمان کار تهیه کننده گوشت برای پولیس بادغیس، چگونه توانسته است در این چند سال، پولیس این ولایت را اغفال کند و آنان از کیفیت این گوشت ها چیزی ندانند.

پولیس بادغیس می گوید که در این باره، بررسی ها آغاز شده اند و به زودی نتایج این بررسی ها، همه گانی خواهد شد

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا