افغانستانرویدادهای داخلی

شورای ولایتی تخار : ١٧ پوسته امنیتی این ولایت سقوط کرده است

شورای ولایتی تخار هشدار داده‎است که اگر حکومت به اوضاع امنیتی ولسوالی خواجه‌غار توجه نکند، مرکز آن نیز سقوط خواهد کرد.

به گزارش افغان رادیو به نقل از طلوع نیوز، شماری از اعضای شورای‌ ولایتی تخار امروز (سه‎شنبه، هشت جوزا) از سقوط ۱۷ پوسته نیروهای دولتی در ولسوالی خواجه‌غار این ولایت به دست طالبان، خبر می‎دهند.

به گفتۀ آنان در حمله‌های طالبان در ولسوالی خواجه‌غار ده روستای بزرگ این ولسوالی به دست طالبان افتاده‌اند و این گروه خودش را به نزدیک مرکز ولسوالی خواجه‌غار رسانیده‌است.
ازسوی هم، پولیس تخار سقوط هفت پوسته امنیتی را تأیید می‌کند، اما می‌گوید که نظامیان دولتی به دلیل نبود کمک، عقب‌نشینی تکتیکی کرده و هم اکنون نبرد جریان دارد.
نظام الدین غوری، آمر امنیت پولیس تخار می‌گوید طالبان صبح روز دوشنبه از چندین سو بر پوسته‌های پولیس‌ملی و محلی در چند بخش ولسوالی خواجه‌غار حمله‌های شان را آغاز کردند که در نتیجه نیروهای امنیتی مستقر در پوستۀ پل‌مومن عقب نشینی نمودند و طالبان به شمول یک روستا هفت پوسته امنیتی را به کنترول خود، در آوردند.
شورای ‌ولایتی تخار اوضاع امنیتی ولسوالی خواجه‌غار را نگران کننده می‌داند و می‌گویند به شمول ۱۷ پوسته امنیتی نزدیک به ده روستای ولسوالی خواجه‌غار، به دست طالبان سقوط نموده‌اند.
طالبان نیز اعلام کرده‌ا‌ند که ۱۷ پوسته امنیتی را در این ولسوالی، تصرف کرده‌اند.
سه روز قبل، مسوولان محلی تخار اعلام نمودند که افراد وابسته به گروه طالبان در چهار ولسوالی این ولایت بیست و هفت باب مکتب ابتدایی و متوسطه را مسدود کرده اند.

صمد عبادیار، رئیس معارف ولایت تخار گفته است که این مکتب‌ها در طول هفته جاری مسدود شدند که در نتیجه یازده هزار دانش آموز از رفتن به مکتب بازمانده اند. ریاست امنیت ملی اخیرا رئیس معارف خود خوانده طالبان برای ولایت تخار را بازداشت کرد و گفته می‌شود که طالبان در اعتراض به این رویداد مکتب‌ها را در چهار ولسوالی مسدود کردند

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا