رویدادهای داخلی

رئیس جمهور فرمان بازنشستگی بیش از ۱۴۰ جنرال وزارت داخله را امضاء کرد

به گزارش خبرگزاری افغان رادیو به نقل از آوا وزارت داخله هدف ازین اقدام را نو سازی نیروهای پولیس و آوردن اصلاحات در وزارت داخله می داند.
نجیب دانش، سخنگوی این وزارت گفت: درگام نخست بربنیاد فرمان تقنینی رییس جمهور بیشتر از ۱۴۰ جنرال که بیشتر شان در بست احتیاط وزارت داخله مصروف بودند، درمطابقت با قانون امورذاتی پولیس به تقاعد سوق داده شدند.
حکومت به این باور است که تقاعد این جنرالان، بخشی از تلاش ها برای به میان آمدن اصلاحات وفرصت دادن به نیروهای جوان در وزارت داخله است؛ اما شماری از آگاهان نظامی، از برخورد های سلیقه ای وقومی درآوردن این تغیران نگرانند.
اسدالله ندیم، آگاه نظامی می گوید: این نوسازی وبه تقاعد دادن باید مطابق معیار صورت گیرد؛ اگر اولیت به قومیت وتعلقیت های قومی وحزبی باشد، زیان بار خواهد بود .
هرچند با بازنشسته شدن این جنرالان نگرانی از به میان آمدن خلاء امنیتی مطرح می شود؛ اما وزارت داخله می گوید که بیشتر جنرالان وزارت داخله کسانی هستند، که دربست احتیاط مصروف بودند.
ندیم اظهار داشت: درحال حاضر از داخل خود نیروهای که درحال اجرای وظیفه هستند، قطعات وحز تام ها، تعداد شان اندک بوده و مشکلی ببار نمی آید.
گفتنی است: طرح تقاعد دوهزار جنرال و افسر بلند پایۀ نظامی افغان، در اواخر ماه عقرب سال روان نهایی شد که بر بنیاد این طرح، هفتاد درصد از جنرالان باز نشسته خواهند شد.
همچنین بربنیاد قانون ذاتی افسران، سن بازنشستگی در نهاد های امنیتی، برای دگروالان ۵۴ سال، برای برید جنرالان ۵۶ سال، برای تورن جنرالان ۵۸ سال، برای دگر جنرالان ۶۰ سال و برای سترجنرالان ۶۲ سال تعیین شده است

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا