افغانستانرویدادهای داخلی

توزیع نمرات رهایشی در شهرک پیروزی برای خانواده‌های شهدای نیروهای امنیتی و خبرنگاران

به گزارش افغان رادیو: محمداشرف غنی، رییس جمهور کشور امروز جمعه از شهرک پیروزی در ولسوالی ده سبز کابل دیدن کرد و گفت که برای خانواده‌های شهدای نیروهای امنیتی و خانواده‌های شهید خبرنگاران نمرات رهایشی توزیع شود.

آقای غنی گفت که نهادهای امنیتی و دفاعی کشور لست فامیل‌های شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی را ترتیب کنند، تا به وارثین شهدا نیز در این شهرک نمرات رهایشی در نظر گرفته شود.

او افزود که به فامیل‌های ۱۰۰ تن از خبرنگاران شهید نیز در این پروژه مسکن توزیع شود و توزیع تمام نمرات رهایشی باید شفاف و براساس معیارها باشد.

رییس جمهور غنی هم‌چنان در سخنانش یادآور شد که در این شهرک باید ساحه صنعتی مدنظر گرفته شود و فعال گردد، تا بتوانیم شهرک را به پا ایستاد کنیم. او اظهار داشت که یک پلان واضح ترتیب گردد و فازهای A و F برای عودت کنندگان در نظر گرفته شود، تا یک پیام واضح به آنان داشته باشیم.

سید سعادت منصور نادری وزیر شهرسازی و مسکن نیز صحبت کرد و گفت که این پروژه ۹ سال قبل تهداب‌گذاری شده بود و تا اکنون به ارزش ۴۵ میلیون دالر در زیربناهای آن مصرف شده است.

او افزود که این شهرک با معیارها و استندردها اعمار می‌گردد و هدف اساسی ما این است تا بتوانیم به اقشار کم‌درآمد مسکن فراهم کنیم.

سپس عبدالاحمد ملکیار، آمر پروژه شهرک پیروزی گفت در این شهرک سرک‌ها، ساحات سبز، صنعتی و تجارتی، بلندمنزل‌ها و نمرات رهایشی در چندین فاز در نظر گرفته شده و تعداد حویلی‌های رهایشی آن به ۱۰۰۵۰ و آپارتمان‌های رهایشی آن به ۱۳۵۰۰ باب می‌رسد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا