صفحه نخست / اخبار / جهان / گروه کُرد یگان‌های مدافع خلق از شهر منبج سوریه خارج می‌شود
گروه کُرد یگان‌های مدافع خلق از شهر منبج سوریه خارج می‌شود

گروه کُرد یگان‌های مدافع خلق از شهر منبج سوریه خارج می‌شود

گروه کُرد یگان‌های مدافع خلق از شهر منبج سوریه خارج می‌شود این گروه شبه نظامی در حالی این خبر را اعلام کرد که آمریکا و ترکیه روز دوشنبه بر سر «نقشه راه» برای تامین «امنیت و ثبات در منبج» به توافق رسیدند. مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا و مولود چاووش اوغلو، همتای ترکیه‌ای او روز دوشنبه در واشنگتن با یکدیگر دیدار کرده بودند

به گزارش افغان رادیو :دو طرف پس از این دیدار در مورد جزئیات توافق به دست آمده سخن نگفتند. با این حال بنا به گفته مقامات دو کشور در این «نقشه راه» بر خروج نیروهای کرد ازبه منبج تاکید شده است.

در بیانیه «یگان های مدافع خلق» آمده است که نیروهای این گروه از ماه نوامبر سال ۲۰۱۶ میلادی از منبج خارج شده‌اند. بنا به اعلام یگان‌های مدافع خلق تنها گروهی از مشاوران نظامی این گروه پس از نوامبر سال ۲۰۱۶ برای کمک به شورای نظامی منبج در این شهر باقی ماندند.

اعلام برنامه خروج یگان های مدافع خلق در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ترکیه می‌تواند یک پیروزی برای رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور قلمداد شود. انتخابات ریاست جمهوری ترکیه قرار است روز ۲۴ ژوئن (سوم تیر) برگزار شود.

ترکیه یگان‌های مدافع خلق را که شاخه نظامی حزب اتحاد دموکراتیک سوریه محسوب می‌شود گروهی «تروریستی» می‌داند.

مشاهده مطالب دیگر

-

امریکا: خلیل زاد زمینۀ مذاکرات صلح افغانستان با طالبان را مهیا می سازد

ایالات متحده امریکا اظهار خوشنودی می‌کند که مذاکرات صلح افغانستان با گروه طالبان به هم‌یاری زلمی خلیل‌زاد، مشاور وزارت امور خارجۀ آن کشور در امور افغانستان، موفق گردد. مایک پامپیو، وزیر امور خارجۀ امریکا با صدور پیامی به کارمندان آن وزارت گفته‌است که آقای خلیل‌زاد تلاش‌های واشنگتن را به‌خاطر حمایت از مذاکرات صلح حکومت افغانستان…