صفحه نخست / اخبار / جهان / وعده صلح و شکوفایی دونالد ترامپ به کوریای شمالی

وعده صلح و شکوفایی دونالد ترامپ به کوریای شمالی

وعده صلح و شکوفایی دونالد ترامپ به کوریای شمالی دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده امریکا در صورت غیر هسته‌ای شدن کوریای شمالی وعده “صلح و شکوفایی” به این کشور را داده است.

به گزارش افغان رادیو، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه امریکا در آستانه سفرش به کوریای شمالی و پس از گفتگویی تلفنی با دونالد ترامپ در توییتی نوشت: “رئیس‌جمهور به من گفت اعتقاد دارد کیم‌جونگ اون آینده روشن‌تر و متفاوت‌تری برای مردم کوریای‌ شمالی در نظر دارد.”
مایک پمپئو پس از ورود به خاک این کشور با کیم یونگ چول جلسه‌ای سه ساعته داشت. کیم یونگ چول به همراه پمپئو نقشی کلیدی در تنظیم جلسه میان رهبران امریکا و کوریای شمالی در سنگاپور ایفا کرده بود.
هنوز مشخص نیست که آیا وزیر خارجه امریکا ” کیم جونگ اون” رهبر کوریای شمالی را در طی این سفر ملاقات خواهد کرد یا خیر.
مقامات اطلاعاتی ایالات متحده گفته‌اند که مایک پمپئو تلاش خواهد کرد تا به توافقی بر سر دستکم یک لیست یا فهرست اولیه‌‌ از مراکز هسته‌ای قابل تطبیق با منابع اطلاعاتی موجود دست یابد.
به علاوه، بر سر موضوع بقایای اجساد سربازان مفقود شده سربازان امریکایی در طول جنگ کوریادر سال‌های ۱۹۵۰-۱۹۵۳ نیز گفتگو خواهد شد. دونالد ترامپ بعد از جلسه سنگاپور گفته بود که کیم جونگ اون موافقت کرده است تا بقایای این سربازان را به آمریکا عودت دهد. پیشتر مقامات رسمی کوریای شمالی گفته‌ بودند که بقایای ۲۰۰ جسد سرباز امریکایی را در دست دارند.

مشاهده مطالب دیگر

-

رییس جمهور فرانسه والاترین مدال افتخار کشورش را به شهزاده کریم آقاخان داد

امانویل مکرون، رییس جمهور فرانسه در مراسمی، والاترین مدال افتخار کشورش را به شهزداده کریم آقاخان، چهل‌ونهمین امام اسماعیلیان جهان اعطا کرد. مراسم اعطای مدال افتخار فرانسه برای شهزداده کریم آقاخان در ارگ ریاست جمهوری آن کشور برگزار گردیده بود و در آن، آقای مکرون از کارکردهای آقاخان در جهان به خوبی یادکرد. این مدال…