صفحه نخست / اخبار / جهان / هشدار تند طالبان به امریکا پس از نشر گزارش ها در مورد دیدار نماینده گان دو طرف
-

هشدار تند طالبان به امریکا پس از نشر گزارش ها در مورد دیدار نماینده گان دو طرف

گروه طالبان در مورد نشر گزارش‌ها در رابطه به دیدار نماینده‌گان آن گروه با مقام‌های امریکایی در بگرام یا دوبی واکنش تند نشان داده‌است.

گروه طالبان با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که گزارش‌ها در مورد دیدوبازدید نماینده‌گان آن گروه با امریکایی‌ها در بگرام و دوبی حقیقت ندارد و افزوده” ما این‌گونه تبلیغ‌ها را جداً رد می کنیم، برای فعالیت‌های سیاسی آدرس رسمی( دفتر سیاسی) در قطر به همه معلوم است و جهانیان به شمول امریکا می‌توانند به آن تماس بگیرند و یا بروند.”

در خبرنامه آمده” امکان دارد بعضی اشخاص مغرض برای به دست آوردن پول و یا بعضی امتیازات دیگر از طریق فریب دادن امریکایی‌ها این‌گونه حرکت را انجام داده باشند و خود را برای امریکایی‌ها نمایندگان امارت اسلامی معرفی کرده باشند.”

گروه طالبان هشدار داده” امریکایی ها باید درک بکنند که این‌گونه تلاش‌ها و تماس‌های تزویری و جعلی ممکن بر پروسهء اصلی گفت‌وگوهای متوقع زیان جدی وارد نماید.”

این در حالی‌ست که روز گذشته، گزارش‌های به نشر رسید که گویا نماینده‌گان گروه طالبان با مقام‌های امریکایی در فرودگاه نظامی بگرام دیدار کرده‌اند.

در گزارش‌ها هم‌چنان گفته شده بود که چرخ‌بال‌ها نماینده‌گان گروه طالبان را از شهر کویتۀ پاکستان به پای‌گاه بگرام انتقال داده و با آنان در مورد مذاکرات صلح دولت افغانستان با آن گروه بحث کرده‌است.

تا هنوز امریکایی‌ها و مقام‌های افغان در این مورد اظهار نظر نکرده‌اند.

مشاهده مطالب دیگر

-

رییس جمهور فرانسه والاترین مدال افتخار کشورش را به شهزاده کریم آقاخان داد

امانویل مکرون، رییس جمهور فرانسه در مراسمی، والاترین مدال افتخار کشورش را به شهزداده کریم آقاخان، چهل‌ونهمین امام اسماعیلیان جهان اعطا کرد. مراسم اعطای مدال افتخار فرانسه برای شهزداده کریم آقاخان در ارگ ریاست جمهوری آن کشور برگزار گردیده بود و در آن، آقای مکرون از کارکردهای آقاخان در جهان به خوبی یادکرد. این مدال…