صفحه نخست / اخبار / جهان / نخست وزیر هند، حمله انتحاری بالای اهل سیک‌ها در ولایت ننگرهار را تقبیح کرد
نخست وزیر هند، حمله انتحاری بالای اهل سیک‌ها در ولایت ننگرهار را تقبیح کرد

نخست وزیر هند، حمله انتحاری بالای اهل سیک‌ها در ولایت ننگرهار را تقبیح کرد

نخست وزیر هند، حمله انتحاری بالای اهل سیک‌ها در ولایت ننگرهار را تقبیح کرد نخست وزیر هند به حمله مرگ‌ بار بالای اهل سیک‌ها در ولایت ننگرهار واکنش نشان داده و گفته به طور قاطعانه از دولت افغانستان حمایت می‌کند.

به گزارشافغان رادیو، نرندرا مودی، نخست وزیر هند حمله انتحاری در ولایت ننگرهار را تقبیح کرده و خواهان صحت‌یاب شدن هرچه عاجل‌ تر زخمیان آن روی‌داد شده‌‍اند.
آقای مودی این سخن را در صفحۀ تویترش نگاشته و حمله در ولایت ننگرهار را حمله بالای ساختار چند فرهنگی در افغانستان دانسته‌است.
نخست وزیر هند گفته‌است، کشورش در زمانی که افغانستان با غم روبروست، آماده‌است که با دولت آن کشور کمک همه‌جانبه نماید.
این درحالی‌ست که روز گذشته، یک حمله انتحاری در ولایت ننگرهار رخ داد که که در آن دست‌کم، ۱۹ تن کشته و شماری دیگر هم زخمی شدند.
مسؤولان صحی در ولایت ننگرهار گفتند که در بین کشته‌گان، ۱۷ اهل هنود نیز شامل‌اند که هدف حمله قرار گرفته بودند.
در عین زمان باید گفت که اوتار سنگه خالصه که تنها نامزد اهل سیک‌ها از ولایت کابل برای مجلس‌ نماینده‌گان، نیز در حمله انتحاری روز گذشته جان باخته‌ است.
مسؤولان صحی گفته که وی در آغاز در حمله انتحاری شدیدا زخمی گردیده بود و سپس هم در نتیجۀ خون‌ریزی بیش از حد، جان باخته‌است.

گفتنی‌ست که قربانیان این روی‌داد، تماما غیر نظامی می باشند. تا هنوز هیچ گروهی مسؤولیت این حمله را بردوش نگرفته‌است

مشاهده مطالب دیگر

-

رییس جمهور فرانسه والاترین مدال افتخار کشورش را به شهزاده کریم آقاخان داد

امانویل مکرون، رییس جمهور فرانسه در مراسمی، والاترین مدال افتخار کشورش را به شهزداده کریم آقاخان، چهل‌ونهمین امام اسماعیلیان جهان اعطا کرد. مراسم اعطای مدال افتخار فرانسه برای شهزداده کریم آقاخان در ارگ ریاست جمهوری آن کشور برگزار گردیده بود و در آن، آقای مکرون از کارکردهای آقاخان در جهان به خوبی یادکرد. این مدال…