صفحه نخست / اخبار / جهان / نخست وزیر هند، حمله انتحاری بالای اهل سیک‌ها در ولایت ننگرهار را تقبیح کرد
نخست وزیر هند، حمله انتحاری بالای اهل سیک‌ها در ولایت ننگرهار را تقبیح کرد

نخست وزیر هند، حمله انتحاری بالای اهل سیک‌ها در ولایت ننگرهار را تقبیح کرد

نخست وزیر هند، حمله انتحاری بالای اهل سیک‌ها در ولایت ننگرهار را تقبیح کرد نخست وزیر هند به حمله مرگ‌ بار بالای اهل سیک‌ها در ولایت ننگرهار واکنش نشان داده و گفته به طور قاطعانه از دولت افغانستان حمایت می‌کند.

به گزارشافغان رادیو، نرندرا مودی، نخست وزیر هند حمله انتحاری در ولایت ننگرهار را تقبیح کرده و خواهان صحت‌یاب شدن هرچه عاجل‌ تر زخمیان آن روی‌داد شده‌‍اند.
آقای مودی این سخن را در صفحۀ تویترش نگاشته و حمله در ولایت ننگرهار را حمله بالای ساختار چند فرهنگی در افغانستان دانسته‌است.
نخست وزیر هند گفته‌است، کشورش در زمانی که افغانستان با غم روبروست، آماده‌است که با دولت آن کشور کمک همه‌جانبه نماید.
این درحالی‌ست که روز گذشته، یک حمله انتحاری در ولایت ننگرهار رخ داد که که در آن دست‌کم، ۱۹ تن کشته و شماری دیگر هم زخمی شدند.
مسؤولان صحی در ولایت ننگرهار گفتند که در بین کشته‌گان، ۱۷ اهل هنود نیز شامل‌اند که هدف حمله قرار گرفته بودند.
در عین زمان باید گفت که اوتار سنگه خالصه که تنها نامزد اهل سیک‌ها از ولایت کابل برای مجلس‌ نماینده‌گان، نیز در حمله انتحاری روز گذشته جان باخته‌ است.
مسؤولان صحی گفته که وی در آغاز در حمله انتحاری شدیدا زخمی گردیده بود و سپس هم در نتیجۀ خون‌ریزی بیش از حد، جان باخته‌است.

گفتنی‌ست که قربانیان این روی‌داد، تماما غیر نظامی می باشند. تا هنوز هیچ گروهی مسؤولیت این حمله را بردوش نگرفته‌است

مشاهده مطالب دیگر

-

تیم فوتبال ساحلی افغانستان برای اشتراک در یک تورنمنت بین المللی رهسپار تایلند شد

ادارۀ فدراسیون فوتبال افغانستان خبر می‌دهد که تیم ملی فوتبال ساحلی کشور برای حضور در تورنمنت بین‌المللی تایکند، رهسپار آن کشور شد. دفتر مطبوعاتی فدراسیون فوتبال افغانستان با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که تورنمنت بین‌المللی تایلند به تاریخ ۲۷ سپتمبر برگزار و تا ۲۹ همان ماه جریان خواهد داشت. به اساس اطلاعات فدراسیون فوتبال کشور، در…