صفحه نخست / اخبار / جهان / مهاجر ۳۲ ساله افغان به دلیل قتل همسرش در آلمان به حبس ابد محکوم شد

مهاجر ۳۲ ساله افغان به دلیل قتل همسرش در آلمان به حبس ابد محکوم شد

مهاجر ۳۲ ساله افغان به دلیل قتل همسرش در آلمان به حبس ابد محکوم شد رسانه‌های کشور آلمان خبرداده‌اند که یک مهاجر ۳۲ ساله افغان به دلیل قتل عمد همسرش از سوی محکمه به حبس ابد محکوم شده است

به گزارش خبرگزاری افغان رادیو به نقل از خبرگزاری آلمان، این مهاجر در برابر چشمان سه دختر خردسالش، همسرش را لت و کوب کرده و وی به دلیل شدت زیاد جراحات و آسیب وارده به حالت کما رفته است که پس از ۱۱ روز جان می‌بازد.
قاضی محکمه ایالت هیلدس هایم گفته است که این جرم «وحشیانه و بی رحمانه» بوده و فرد قاتل در حضور چندین تن این کار را انجام داده است.

این فرد به همراه خانواده‌اش سال ۲۰۱۵ از ایران به آلمان مهاجر شده بودند و در اوایل سال ۲۰۱۶ در یک منطقه کوچک در ایالت نیدرزاکسن ساکن شدند.

گفته می‌شود که همسر فرد قاتل در سال ۲۰۱۷ تصمیم گرفته بوده تا طلاق بگیرد و این تصمیم را با یک مرکز مشاوره در میان گذاشته بوده است.

این حادثه درحالی رخ داده است که تاحال چندین واقعه قتل از سوی پناهجویان افغان در کشورهای اروپایی به ثبت رسیده است

مشاهده مطالب دیگر

-

امریکا: خلیل زاد زمینۀ مذاکرات صلح افغانستان با طالبان را مهیا می سازد

ایالات متحده امریکا اظهار خوشنودی می‌کند که مذاکرات صلح افغانستان با گروه طالبان به هم‌یاری زلمی خلیل‌زاد، مشاور وزارت امور خارجۀ آن کشور در امور افغانستان، موفق گردد. مایک پامپیو، وزیر امور خارجۀ امریکا با صدور پیامی به کارمندان آن وزارت گفته‌است که آقای خلیل‌زاد تلاش‌های واشنگتن را به‌خاطر حمایت از مذاکرات صلح حکومت افغانستان…