صفحه نخست / اخبار / جهان / مراسم تشییع پیکر بانوی امدادگر فلسطینی

مراسم تشییع پیکر بانوی امدادگر فلسطینی

مراسم تشییع پیکر بانوی امدادگر فلسطینی

​هزاران نفر امروز در مراسم تشییع پیکر «رزان النجار»، بانوی امدادگر ۲۱ ساله فلسطینی، که جمعه به دست نظامیان رژیم صهیونیستی به شهادت رسید، شرکت کردند.

به گزارش رادیو افغان نیوز،
هزاران نفر روز شنبه در مراسم تشییع پیکر رزان النجار، بانوی امدادگر داوطلب فلسطینی، شرکت کردند. نظامیان رژیم صهیونیستی روز جمعه، رزان النجار ۲۱ ساله را در خان یونس در جنوب نوار غزه به شهادت رساندند.

بنابر اعلام سخنگوی وزارت بهداشت غزه، رزان النجار به عنوان امدادگر داوطلب مشغول فعالیت بود که به ضرب گلوله ( نظامیان اسرائیلی) به شهادت رسید. با احتساب این امدادگر داوطلب فلسطینی، تعداد افرادی که از دو ماه پیش تا کنون –از آغاز جنبش «بازگشت» آوارگان فلسطینی به سرزمین هایشان– به شهادت رسیده اند، به ۱۲۳ نفر رسید.

نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور خاورمیانه با اشاره به این که به کارمندان بخش بهداشت و درمان نباید تیراندازی شود، تنها از اسرائیل خواست در استفاده از زور حد و مرز قائل شود. وی همچنین از جنبش حماس که کنترل نوار غزه را در دست دارد خواست از وقوع حوادث در مرز بین اسرائیل و غزه جلوگیری کند.

مشاهده مطالب دیگر

-

امریکا: خلیل زاد زمینۀ مذاکرات صلح افغانستان با طالبان را مهیا می سازد

ایالات متحده امریکا اظهار خوشنودی می‌کند که مذاکرات صلح افغانستان با گروه طالبان به هم‌یاری زلمی خلیل‌زاد، مشاور وزارت امور خارجۀ آن کشور در امور افغانستان، موفق گردد. مایک پامپیو، وزیر امور خارجۀ امریکا با صدور پیامی به کارمندان آن وزارت گفته‌است که آقای خلیل‌زاد تلاش‌های واشنگتن را به‌خاطر حمایت از مذاکرات صلح حکومت افغانستان…