صفحه نخست / اخبار / جهان / رییس جمهور فرانسه والاترین مدال افتخار کشورش را به شهزاده کریم آقاخان داد
-

رییس جمهور فرانسه والاترین مدال افتخار کشورش را به شهزاده کریم آقاخان داد

امانویل مکرون، رییس جمهور فرانسه در مراسمی، والاترین مدال افتخار کشورش را به شهزداده کریم آقاخان، چهل‌ونهمین امام اسماعیلیان جهان اعطا کرد.

مراسم اعطای مدال افتخار فرانسه برای شهزداده کریم آقاخان در ارگ ریاست جمهوری آن کشور برگزار گردیده بود و در آن، آقای مکرون از کارکردهای آقاخان در جهان به خوبی یادکرد.

این مدال قبل ازین به شهزادۀ انگلستان، شاه اردن و امپراتور جاپان داده شده‌است.

مقام‌ها در دولت فرانسه گفتند که شهزاده آقاخان به صورت بی‌وقفه به مدت ۶۰ سال در راستای صلح و ثبات و برابری در جهان کار کرده‌است.

در عین زمان، شهزاده کریم آقاخان از کمک‌های دولت فرانسه به شبکۀ توسعه‌یی آقاخان قدردانی کرد و افزود که هم‌‎یاری نهاد امامت اسماعیلیه با فرانسه، بی نهایت مهم می‌باشد.

گفتنی‌ست که شبکۀ انکشافی آقاخان درست حدود ۱۰ سال قبل، هم‌کاری خود را با دولت فرانسه آغاز کرد و تا هنوز کمک‌های مالی آن کشور به این نهاد جریان دارد.

شبکۀ انکشافی آقاخان یکی از بزرگ‌ترین نهادهای توسعه‌یی در جهان است که در حال حاضر، کمک‌هایش در بخش رشد اقتصاد، اجتماع و فرهنگ در برخی از کشورهای جهان مانند افغانستان جریان دارد.

گفتنی‌ست که بنیاد انکشافی آقاخان از زمان پسا از طالبان، یکی از حامیان اصلی دولت افغانستان است که در مدت ۱۸ سال گذشته، میلیون‌ها دالر برای بهبود وضعیت زنده‌گی مردم هزینه کرده‌است.

به اساس اطلاعات مسؤولان بنیاد انکشافی آقاخان، این نهاد در ولایت‌های بدخشان، تخار، بغلان، قندر، سمنگان، پروان، بامیان، میدان وردک و کابل برای بهبود زنده‌گی مردم کار می‌کند که در پهلوی آن به صدها تن زمینۀ کاریابی مساعد گردیده‌است.

مشاهده مطالب دیگر

-

تیم فوتبال ساحلی افغانستان برای اشتراک در یک تورنمنت بین المللی رهسپار تایلند شد

ادارۀ فدراسیون فوتبال افغانستان خبر می‌دهد که تیم ملی فوتبال ساحلی کشور برای حضور در تورنمنت بین‌المللی تایکند، رهسپار آن کشور شد. دفتر مطبوعاتی فدراسیون فوتبال افغانستان با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که تورنمنت بین‌المللی تایلند به تاریخ ۲۷ سپتمبر برگزار و تا ۲۹ همان ماه جریان خواهد داشت. به اساس اطلاعات فدراسیون فوتبال کشور، در…