صفحه نخست / اخبار / جهان / حذیفه البدری پسر رهبر داعش کشته شد

حذیفه البدری پسر رهبر داعش کشته شد

حذیفه البدری پسر رهبر  داعش کشته شد گزارش‌های خبری حاکی از آن است که پسر ابوبکر البغدادی رهبر گروه تروریستی داعش در سوریه کشته شده است.

رویترز به نقل از یک رسانه مرتبط با گروه داعش گزارش داده است که «حذیفه البدری» پسر رهبر این گروه، طی عملیاتی برعلیه روس‌ها در نیروگاه حرارتی در حمص کشته شده است.

رسانه‌های اروپایی بر مبنای اعلامیه منتشر شده توسط رسانه گروه داعش، احتمال می‌دهند که این فرد در یک عملیات انتحاری کشته شده باشد.

همچنان به همراه این اعلامیه یک تصویر از حذیفه البدری نیز نشر شده است که مشخص نیست در چه تاریخی گرفته شده است.

این درحالی است که در خصوص وضعیت و محل زندگی ابوبکر البغدادی اطلاعاتی در دست نیست و آخرین پیام او مربوط به خزان سال گذشته می‌باشد که از جنگجویان خود درخواست کرده بود تا عملیات‌های خود را برعلیه کشورهای غربی افزایش دهند.

همچنین بارها خبرهای کشته و یا زخمی شدن وی منتشر شده که هیچ کدام از این خبرها مورد تایید قرار نگرفته است.

درحال حاضر ایالات متحده امریکا جایزه‌ای ۲۵ میلیون دالری را برای اطلاعات مفید درخصوص ابوبکر البغدادی تعیین کرده است که به نقل از رسانه‌های اروپایی معادل جایزه‌ای است که برای ایمن الزواهری، رهبر القاعده درنظرگرفته شده است

مشاهده مطالب دیگر

-

رییس جمهور فرانسه والاترین مدال افتخار کشورش را به شهزاده کریم آقاخان داد

امانویل مکرون، رییس جمهور فرانسه در مراسمی، والاترین مدال افتخار کشورش را به شهزداده کریم آقاخان، چهل‌ونهمین امام اسماعیلیان جهان اعطا کرد. مراسم اعطای مدال افتخار فرانسه برای شهزداده کریم آقاخان در ارگ ریاست جمهوری آن کشور برگزار گردیده بود و در آن، آقای مکرون از کارکردهای آقاخان در جهان به خوبی یادکرد. این مدال…