صفحه نخست / اخبار / جهان / انتقاد دونالد ترامپ از برخی از رهبران کشورهای عضو ناتو
انتقاد دونالد ترامپ از برخی از رهبران کشورهای عضو ناتو

انتقاد دونالد ترامپ از برخی از رهبران کشورهای عضو ناتو

انتقاد دونالد ترامپ از برخی از رهبران کشورهای عضو ناتودونالد ترامپ با ارسال نامه به برخی از رهبران کشورهای عضو ناتو از ناکامی آنها در افزایش بودجه‌های نظامی‌شان انتقاد کرد.

به گزارشافغان رادیو، به نقل از نیویارک تایمز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهورامریکا در نامه‌ای به آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا و نیز رهبران بلژیک و ناروی خواستار افزایش بودجه نظامی آنها شد.
ترامپ در این نامه از مرکل به دلیل کم بودن میزان مشارکت کشورش در تامین بودجه نظامی ناتو انتقاد کرده و اعلام کرد: کشورهای دیگر عضو ناتو نیز برنامه‌ای برای افزایش بودجه‌های نظامی ندارند و آلمان را به عنوان الگوی خود می‌بینند که این کشور نیز تعهدات مالی خود را رعایت نمی‌کند.
سال ۲۰۱۴ اعضای ناتو تصمیم گرفتند هر ساله دو درصد از درآمد داخلی‌شان را به بودجه دفاعی اختصاص دهند.
دونالد ترامپ هشدار داده است که اگر اعضای ناتو در این باره انجام بدهد امریکا نیز تدابیری اتخاذ خواهد کرد.
ترامپ در نامه‌اش اعلام کرد: به هرحال روز به روز اقنای شهروندان امریکایی به اینکه چرا کشورهای دیگر برای امنیت جمعی ناتو کاری انجام نمی‌دهند در حالی که سربازان امریکایی جانشان را در خارج از کشور فدا می‌کنند و یا زخمی می‌شوند دشوارتر می‌شود.
این گزارش در حالی منتشر شده است که در چند روز آینده ترامپ برای شرکت در اجلاس ناتو به بروکسل می‌رود.

مشاهده مطالب دیگر

-

امریکا: خلیل زاد زمینۀ مذاکرات صلح افغانستان با طالبان را مهیا می سازد

ایالات متحده امریکا اظهار خوشنودی می‌کند که مذاکرات صلح افغانستان با گروه طالبان به هم‌یاری زلمی خلیل‌زاد، مشاور وزارت امور خارجۀ آن کشور در امور افغانستان، موفق گردد. مایک پامپیو، وزیر امور خارجۀ امریکا با صدور پیامی به کارمندان آن وزارت گفته‌است که آقای خلیل‌زاد تلاش‌های واشنگتن را به‌خاطر حمایت از مذاکرات صلح حکومت افغانستان…