صفحه نخست / اخبار / جهان / استرالیا، اورشلیم غربی را به‌ عنوان پایتخت اسرائیل به‌رسمیت شناخت
-

استرالیا، اورشلیم غربی را به‌ عنوان پایتخت اسرائیل به‌رسمیت شناخت

اسکات ماریسون نخست‌وزیر استرالیا، بخش غربی اورشلیم یا بیت‌المقدس غربی را به عنوان پایتخت اسراییل به‌رسمیت شناخته و ابراز داشته است که تا زمان رسیدن به توافق صلح میان اسرائیل و فلسطین، سفارت کشورش در تل‌آویو باقی خواهد‌ماند.

او گفته است که اورشلیم غربی، که پارلمان و دیگر نهادها را در خود جای داده، به‌عنوان پایتخت اسرائیل، بهرسمیت می‌شناسد. هم‌چنین آقای ماریسون گفته است که کشورش پس از به نتیجه رسیدن طرف‌هایمناقشه، بیت‌المقدس شرقی را به‌عنوان پایتخت فلسطین به‌رسمیت خواهد شناخت.

این درحالی استکه ایالات متحده آمریکا سال گذشته اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت و بعداً سفارت آمریکا به دستور ایشان از تل‌آویو به اورشلیم انتقال داده شد که این مساله باعث اعتراض‌های شدید و خشونت‌آمیز فلسطینی‌ها شد. در آن زمان برخی کشورهای دیگر نیز اعلام کردند که سفارت خود را به اورشلیم، انتقال می‌دهند.

مشاهده مطالب دیگر

-

امریکا: خلیل زاد زمینۀ مذاکرات صلح افغانستان با طالبان را مهیا می سازد

ایالات متحده امریکا اظهار خوشنودی می‌کند که مذاکرات صلح افغانستان با گروه طالبان به هم‌یاری زلمی خلیل‌زاد، مشاور وزارت امور خارجۀ آن کشور در امور افغانستان، موفق گردد. مایک پامپیو، وزیر امور خارجۀ امریکا با صدور پیامی به کارمندان آن وزارت گفته‌است که آقای خلیل‌زاد تلاش‌های واشنگتن را به‌خاطر حمایت از مذاکرات صلح حکومت افغانستان…