صفحه نخست / اخبار / افغانستان / یک عضو کلیدی گروه طالبان در فاریاب کشته شد
-

یک عضو کلیدی گروه طالبان در فاریاب کشته شد

خبرگزاری رصد: رییس کمیسیون نظامی گروه طالبان برای سه ولسوالی ولایت فاریاب کشته شد.

وزارت داخله می‌گوید قاری یوسف مشهور به «حقیار»، که به عنوان رییس کمیسیون امور نظامی طالبان برای ولسوالی‌های شیرین تگاب،‌ خواجه سبزپوش و دولت آباد ولایت فاریاب فعالیت می‌کرد، کشته شده‌است.

قاری یوسف حقیار، از کلیدی‌ترین عضو گروه طالبان در این بخش‌هایی از فاریاب بود که در گسترش ناامنی‌های سال‌های اخیر، نقشم بسیار مهم داشت.

براساس گزارش‌ها، او رهبری جنگ‌جویان قوم عرب را نیز در ولایت فاریاب به عهده داشت.

دفتر رسانه‌های وزارت داخله امروز دوشنبه، ۱۴ عقرب، با نشر خبرنامه‌ای نوشته: «به اساس گزارش‌ها، این عضو مهم و کلیدی گروه هراس افگنان طالب، دو روز قبل در یک نبرد با نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، در مربوطات ولسوالی شیرین تگاب شدیداً زخمی شده بود و شب گذشته به اثر جراحت شدید در منطقه عطا خان ولسوالی پشتونکوت ولایت فاریاب، جان باخته است.»

عبدالکریم یورش مسوول مطبوعات فرماندهی پولیس فاریاب نیز گفته که این مسوول نظامی طالبان، سه روز پیش هنگام تصرف بیز پُل «اچه»، زخم برداشته بود و شب گذشته در کلینیک صحی عطا خان از بین رفته است.

مشاهده مطالب دیگر

-

سیلاب در هرات ۱۰ کشته برجا گذاشت

۸صبح، هرات: ریزش باران‌های پی‌هم در ولایت هرات و پس از آن وقوع سیلاب‌های گسترده در این ولایت ۱۰ کشته برجا گذاشت. مسوولان محلی در هرات کشته شدن ۱۰ تن در پی ریزش باران‌های روزهای یک‌شنبه و دوشنبه ۲۶ و ۲۷ حوت در هرات را تایید می‌کنند. جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات به ۸صبح می‌گوید…