صفحه نخست / اخبار / افغانستان / گزارش تازه: در اکتوبر نزدیک به ۲۷۳ غیر نظامی در افغانستان کشته شده اند
-

گزارش تازه: در اکتوبر نزدیک به ۲۷۳ غیر نظامی در افغانستان کشته شده اند

گروه‌ دادخواهی حفاظت از افراد ملکی (CPAG) در گزارشی تازه، گفته است که در ماه اکتوبر، در ۲۳ ولایت افغانستان نزدیک به ۳۰۰ نفر کشته و بیش از ۵۰۰ تن دیگر زخمی شده اند.

در این گزارش گفته شده است که در نتیجه حملات هدفمندانه به نامزدان انتخابات و کمپاین‌های آنان و حملات در روز برگزاری انتخابات، ۸۸ فرد ملکی کشته و ۲۷۹ تن مجروح شده اند.

به گزارش این نهاد، ننگرهار با ۶۱ کشته و ۶۷ مجروح و هلمند با ۳۵ کشته و ۴۵ مجروح بیشترین تلفات را در ماه اکتوبر داشته اند.

در گزارش گفته شده است که ۷۰ کودک نیز در این ماه شامل قربانیان هستند که از این میان ۴۰کشته و ۳۰ زخمی از کودکان ثبت شده است.

بربنیاد این گزارش، نیروهای امنیتی افغان در جریان عملیات‌های شان سبب کشته شدن ۸۳ فرد ملکی و مجروح شدن ۴۵ تن گردیده اند و تلفات دیگر ناشی از حملات انتحاری، انفجار ماین‌های جاسازی شده در کنار جاده و پرتاب راکت بوده که مسؤول آن مخالفان مسلح حکومت است.

در گزارش ماه سپتمبر گروه حفاظت از افراد ملکی آمده بود که در جریان آن ماه، ۲۴۰ فرد ملکی کشته و ۳۵۰ تن مجروح شده اند.

مشاهده مطالب دیگر

-

خروج نیروهای امریکایی از افغانستان و احتمال خصوصی شدن جنگ

دونالد ترامپ، رییس جمهوری امریکا در یک اقدام غیر مترقبه، اعلام کرده است که نیمی از نیروهای این کشور افغانستان را ترک می کنند. دقیقا این اقدام زمانی صورت می گیرد که او دستور خروج نیروهایش از سوریه را نیز صادر کرده است. همزمان جیمز متیس وزیر دفاع امریکا که از او به عنوان های…