صفحه نخست / اخبار / افغانستان / منابع:حنیف اتمر برای انتخابات ریاست جمهوری نامزد می شود
-

منابع:حنیف اتمر برای انتخابات ریاست جمهوری نامزد می شود

منابع نزدیک به حنیف اتمر، مشاور پیشین شورای امنیت ملی افغانستان تایید کرده اند که در انتخابات آینده ریاست جمهوری، او یکی از نامزدان خواهد بود.

به گفته تواب غورزنگ، سخنگوی پیشین شورای امنیت ملی و از افراد نزدیک به اتمر، تیکت انتخاباتی او، با تمرکز روی بحث وحدت ملی به میدان خواهد آمد.

تواب غورزنگ به هشت صبح گفته است که در تیکت انتخاباتی اتمر، همه مردم افغانستان خودرا خواهند دید.

پس از اعلام کاندیداتوری اشرف غنی، شیدا محمد ابدالی، حنیف اتمر سومین فردی است که آمادگی خود برای انتخابات ریاست جمهوری را اعلام می کند.

براساس برخی گزارش های تایید ناشده، محمد یونس قانونی و محمد محقق دو معاون آقای اتمر هستند و شماری از اعضای کابینه پیشین، اعضای ایتلاف بزرگ ملی افغانستان و افراد نزدیک به حامد کرزی نیز در این تیم شامل خواهند بود.

حنیف اتمر، پیش از این بعنوان مشاور شورای امنیت ملی، وزرای معارف، داخله و انکشاف دهات کار کرده است و یک حزب سیاسی نیز زیر نام حزب حق و عدالت تشکیل داده است.

نجیب الله نصیح- کابل

مشاهده مطالب دیگر

-

خروج نیروهای امریکایی از افغانستان و احتمال خصوصی شدن جنگ

دونالد ترامپ، رییس جمهوری امریکا در یک اقدام غیر مترقبه، اعلام کرده است که نیمی از نیروهای این کشور افغانستان را ترک می کنند. دقیقا این اقدام زمانی صورت می گیرد که او دستور خروج نیروهایش از سوریه را نیز صادر کرده است. همزمان جیمز متیس وزیر دفاع امریکا که از او به عنوان های…