صفحه نخست / اخبار / افغانستان / انفجار در نزدیک یک مرکز ثبت نام در بغلان سه نفر کشته و زخمی شدند

انفجار در نزدیک یک مرکز ثبت نام در بغلان سه نفر کشته و زخمی شدند

انفجار در نزدیک یک مرکز ثبت نام در بغلان سه نفر کشته و زخمی شدند در نتیجه یک انفجار در نزدیک یک مرکز ثبت نام در بغلان سه نفر کشته و زخمی شدند

به گزارش افغان رادیو به نقل از هشدار، سمونوال محب الله کوهستانی فرمانده پولیس ولسوالی بغلان مرکزی ضمن تایید این رویداد می‌گوید، حوالی ساعت ۱۰ پیش از چاشت امروز (۲ سرطان) در اثر انفجار ماین از پیش جاسازی شده در نزدیکی یک مرکز ثبت نام رأی دهنده‌گان در منطقه چهارشنبه تپه این ولسوالی، یکتن تن از سربازان نظم عامه که وظیفه محافظت از این مرکز را داشت کشته شده و دو تن دیگر این نگهبانان زخمی شده اند.

در این حمله به هیچ یک از کارمندان کمیسیون انتخابات آسبی نرسیده است. تا حال شخص یا گروهی مسئولیت این رویداد را نیز به عهده نگرفته است.

منطقه چهارشنبه تپۀ ولسوالی بغلان مرکزی در مسیر شاهراه کندز-بغلان قرار دارد و از بخش‌های ناامن ولسوالی بغلان مرکزی است که هر از گاهی بنابر تهدیدات طالبان مسلح، این شاهراه در همین منطقه مسدود می‌شود.

پیش از این مسؤلان ساحه­یی کمیسیون مستقل انتخابات ولایت بغلان به هشدار گفته بودند، ۲۵۳ مرکز ثبت نام رأی دهی در این ولایت وجود دارد که از این میان ۵۳ مرکز آن بنا بر تهدیدات امنیتی مسدود اند.

یادآوری می کنیم، که  ۱۸ روز پیش نیز در نتیجه انفجار ماین جاسازی دیگر در مرکز ثبت نام رأی دهنده‌گان در منطقه خواجه الوان شهر پلخمری، مدیر مرکز ثبت نام و قوماندان تولی شاهراه این ولایت کشته شده و یک سرباز ارتش زخم برداشته بود.

مشاهده مطالب دیگر

-

کنایۀ عبدالله به کمیسیون مستقل انتخابات

داکتر عبدالله عبدالله، رییس اجراییه افغانستان که ام‌روز در نشست شورای وزیران سخن می‌زد، از کارکرد کمیسیون انتخابات به شدت انتقاد کرده و کنایه‌یی را نیز درباره به تاخیر افتادن نتایج انتخابات اظهار کرد. انتخابات پارلمانی افغانستان حدود سه ماه قبل از سوی کمیسیون مستقل انتخابات برگزار گردید که خالی از مشکلات نبوده و هنوز…