صفحه نخست / اخبار / افغانستان / از سومین سالروز وفات استاد عرفانی در کابل بزرگداشت شد
-

از سومین سالروز وفات استاد عرفانی در کابل بزرگداشت شد

ستاد سومین همایش تجلیل از سالگرد وفات ا ستاد عرفانی از بیانگذاران حزب وحدت و نماینده پیشین مردم کابل در پارلمان افغانستان، مراسمی را به همین منظور در کابل برگزار کرد.

در این مراسم شماری از شخصیت های جهادی، سیاسی و دولتی حضور داشتند و روی مسایل مختلف سیاسی کشور صحبت کردند.

محمد سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان در این همایش گفت که انتخابات ریاست جمهوری، شورای های ولایتی و ولسوالی براساس قانون اساسی در زمان مشخص شده آن برگزار خواهد شد.

او گفت که این تقویم هیچ ربطی به رایزنی های مربوط به صلح افغانستان ندارد و به گفته دانش، رییس جمهور و رییس اجرایی همواره بر برگزاری انتخابات در زمان معین آن تاکید کرده اند.

سرور دانش درباره زمزمه هایی که در باره حکومت موقت راه افتاده نیز گفت که ادارۀ مؤقت شعار کهنه، بی مورد، غیر عملی، مغایر با قانون اساسی کشور، برگشت به عقب و به معنای ایجاد یک بحران دیگر است.

دانش گفت:” این خواستی است که بیش از هر چیز دیگر به نفع دشمنان داخلی و خارجی افغانستان تمام می‌شود نه به نفع مردم افغانستان.”

به گفته معاون دوم ریاست  جمهوری افغانستان، اگر در آینده زمینه تعدیل قانون اساسی فراهم گردد همه می توانند طرح ها و پیشنهادات خود را ارایه کنند.

معاون دوم ریاست جمهوری در حالی بر برگزاری  انتخابات ریاست جمهوری در زمان معین آن تاکید کرد که چندی پیش، برخی رسانه های غربی گزارش دادند که امریکایی ها روی ایجاد یک دولت موقت و تعویق انتخابات ریاست جمهوری کار می کنند.

شمار دیگری از شخصیت های سیاسی کشور نیز در مراسم سالگرد استاد عرفانی تاکید کردند که مردم افغانستان خواستار صلح هستند و صلح باید با مشارکت تمامی جناح های سیاسی کشور برقرار گردد.

مشاهده مطالب دیگر

-

خروج نیروهای امریکایی از افغانستان و احتمال خصوصی شدن جنگ

دونالد ترامپ، رییس جمهوری امریکا در یک اقدام غیر مترقبه، اعلام کرده است که نیمی از نیروهای این کشور افغانستان را ترک می کنند. دقیقا این اقدام زمانی صورت می گیرد که او دستور خروج نیروهایش از سوریه را نیز صادر کرده است. همزمان جیمز متیس وزیر دفاع امریکا که از او به عنوان های…