صفحه نخست / اخبار / افغانستان / آزادی مشروط قوماندان علی پور و ادامه تحقیقات از او در کابل
-

آزادی مشروط قوماندان علی پور و ادامه تحقیقات از او در کابل

عبدالغنی علی پور، قوماندان جبهه موسوم به مقاومت که سه روز پیش از سوی امنیت ملی در کابل بازداشت شده بود، شام روز گذشته، دوشنبه براثر تظاهرات های خشونت بار مردم در شهرهای کابل، بامیان، مزار، دایکندی و هرات، با ضمانت رها شده است.

منابع نزدیک به آقای علی پور می گویند که او، با امضای یک سند که گویا از کابل بیرون نمی شود و نیز ضمانت جایداد، رها شده است.

علی پور زمانی از سوی امنیت ملی رها شد که هزاران تن از هواداران او در کابل، با تجمع در برابر خانه مسکونی سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری، خواستار آزادی او شده بودند.

با این حال، معصوم استانکزی رییس امنیت ملی می گوید که دوسیه آقای علی پور همچنان در جریان است و او پس از ختم تحقیقات، محاکمه خواهد شد

به گفته استانکزی علی پور متهم به برخی اعمال جرمی است و برهمین اساس دستگاه های عدلی و قضایی افغانستان امر بازداشت او را صادر کرده بودند.

پیش از این نیز قطعات خاص امنیت ملی برای بازداشت علی پور به ولایت غور رفتند که با مقاومت مردم و کشته و زخمی شدن شماری از غیر نظامیان، علی پور موفق به فرار شد.

درپی اعتراضات گسترده در شهرهای افغانستان بخصوص کابل، شماری از معترضان در شلیک مرمی کشته شدند که براساس برخی آمارها، تعداد کشته ها به چهار نفر و زخمیان به بیش از بیست نفر می رسد.

مشاهده مطالب دیگر

-

جوان‌گرایی با چاشنی قومی، قُمار غنی برای انتخابات پیش‌رو

خبرگزاری رصد: با نزدیک‌شدن به میعاد انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان، شواهد گواه برآن است که محمداشرف‌غنی بار دیگر سعی دارد تا با یک استراتژی جدید در این انتخابات گام بگذارد. آقای غنی سعی دارد تا با نگاهی جوان‌گرایانه ولی همراه با گرایش قومی، کهنه‌کاران سیاسی را در این چالش از خود دور کند. با این حرکت…